Dlaczego warto korzystać z pomocy doradcy finansowego

Masz w planach zakup mieszkania lub domu? Potrzebujesz dodatkowych środków finansowych, których jeszcze nie zaoszczędziłeś? Takie decyzje nigdy nie należą do najłatwiejszych, zwłaszcza z uwagi na to, że kredyt obciąży Cię na kilka lub kilkanaście lat. Niewiele osób wie, w jaki sposób zabrać się za to samemu, od podstaw. Uzyskanie kredytu hipotecznego wymaga czasu, odpowiedniej wiedzy i cierpliwości. Właśnie w tym momencie, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doradcy finansowego, który jako specjalista ds. finansów, pokieruje Twoją drogą w taki sposób, aby wybrać dla Ciebie najbardziej korzystną ofertę, ale przede wszystkim dotrzeć do tej najbardziej optymalnej. Co jeszcze daje wsparcie ze strony doradcy finansowego?


Wachlarz ofert i możliwość wyboru

W zawodzie doradcy finansowego najważniejsza jest współpraca z różnymi bankami, co pozwala przygotować dla Klienta zróżnicowaną ofertę kredytową. Dzięki temu doradca jest w stanie dostosować się do możliwości finansowych swojego Klienta, a także jego oczekiwań. Doradca nie jest w żaden sposób ograniczony produktami z jednego banku, w przeciwieństwie do pracownika banku, który może operować jedynie dostępnymi w jego firmie wariantami. Oferty, które doradca przedstawia Klientowi, zawsze mają realne odniesienie do rzeczywistości i przedstawiają najlepsze dla Klienta rozwiązania.

Nieoceniona oszczędność czasu

Korzystając z pomocy doradcy finansowego, nie ma potrzeby marnowania czasu na jeżdżenie po niemal 20 bankach, które oferują swoje usługi na terenie całej Polski, aby porównywać oferty cenowe. Wizyty w bankach i indywidualne konsultacje mogą trwać nawet 2-3 tygodnie. Dodatkowo nieznajomość branży finansowej może sprawić, że Klient pogubi się wśród tak wielu ofert i nie będzie w stanie obiektywnie wybrać tej jednej, najlepszej. W przypadku współpracy z doradcą, wystarczy udać się tylko w jedno miejsce i porozmawiać z jedną osobą. Przedstawi on możliwie najkorzystniejsze rozwiązania dla Klienta, zarówno pod względem ceny, jak i innych parametrów, ważnych dla interesanta. 

Badanie zdolności kredytowej

Dla wielu osób moment zbadania zdolności kredytowej, pozwala dopiero realnie stwierdzić, czy chcą zdecydować się na kredyt. U doradcy kredytowego można zrobić to od ręki. Warunki kredytowe niemal w każdym banku są inne. Niektóre z nich nie akceptują wszystkich źródeł dochodu Klienta, inne przyjmują tylko określone kwoty, które Klient ma obowiązek pozostawić na koncie na utrzymanie każdego członka gospodarstwa domowego. W każdym przypadku pod uwagę brane są zupełnie inne opcje. Korzystając z pomocy doradcy kredytowego, można mieć pewność, że ten doskonale wie, jakie zasady panują w poszczególnych bankach i na ich podstawie jest w stanie wyliczyć zdolność kredytową Klienta dla wszystkich interesujących go ofert. Jego zadaniem jest również przygotowanie Klienta do złożenia wniosku, podkreślając spełnienie warunków wymaganych w określonym banku.

Negocjowanie warunków finansowych kredytu

Doradca kredytowy, który występuje w roli specjalisty ds. finansów oraz eksperta jeśli chodzi o oferty finansowe, doskonale wie, jakie warunki stawia bank, aby udzielić kredytu Klientowi. Niektóre z banków wymagają dodatkowo skorzystania z określonych, dodatkowych produktów, aby marża kredytu została np. obniżona. W ten sposób istnieje możliwość obniżenia odsetek czy też negocjacji oprocentowania. Dzięki wiedzy na temat tych warunków, doradca może pomóc Klientowi osiągnąć możliwie najbardziej korzystne warunki oprocentowania kredytu, co spowoduje duże oszczędności, w porównaniu do wcześniejszej oferty. 

Gromadzenie najważniejszych dokumentów

Zadaniem doradcy kredytowego jest również uświadomienie Klientowi, jakie dokumenty będą mu niezbędne do złożenia wniosku o kredyt w określonym banku. W zasadzie już na samym początku, ma on możliwość przedstawić Klientowi konkretną listę wymaganych dokumentów, aby Klient zaczął ją kompletować. Wsparcie ze strony doradcy kredytowego będzie z pewnością nieocenione przy zakupie nieruchomości od dewelopera, bowiem to właśnie tutaj ilość potrzebnych dokumentów jest naprawdę ogromna. W zdobyciu wielu z nich doradca może nawet Klienta wyręczyć. Wśród kompetencji doradcy znajduje się również możliwość sporządzenia na życzenie Klienta przedwstępnej umowy kupna-sprzedaży lub weryfikacji tej, którą otrzyma Klient.

Wsparcie trwające nawet w okresie spłaty kredytu

Ponieważ kredyt hipoteczny zazwyczaj zaciągany jest na okres nawet 20-30 lat, w tym czasie w życiu Klienta zajść mogą przeróżne zmiany, jak np. ciężka choroba, czy utrata pracy. Wówczas zachodzi konieczność skorzystania z polisy ubezpieczeniowej. Jest to moment, w którym doradca może pomóc Klientowi odnaleźć się w specyficznej sytuacji, przenosząc go np. do innego banku, zmieniając warunki kredytu na korzystniejsze, jak np. zmniejszenie raty, czy kosztów całkowitych.

Powyższe informacje to tylko niektóre z korzyści płynących ze współpracy z doradcą finansowym. Odpowiedni specjalista ds. finansów przygotuje Klienta do całego procesu kredytowego i poprowadzi go bezboleśnie przez całą jego drogę, omijając skutecznie wszelkie pułapki i niebezpieczeństwa.

Skontaktuj
się
z nami:Wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Need Finance Wojciech Maciocha z siedzibą w 70-110 Szczecin, ul. Powstańców Wielkopolskich 74A/1, dla celów związanych z działalnością pośrednictwa kredytowego. Klient jednocześnie potwierdza, iż został poinformowany o tym, iż będzie posiadać dostęp do treści swoich danych, do ich edycji lub usunięcia. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.